KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15652007
nr 1565 2007
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Stockholmsmotiv med Blidösundsbåten. Signerad. Akvarell, bildmått: 32x42 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 25 september 2023
kl 18:57:57
300 kr
350 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
25 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist